Prawnik prawo spadkowe Kraków – Mariusz Boruch

Każdy z nas ma styczność z prawem spadkowym. Jest to złożona dziedzina prawa cywilnego, z którą wiąże się szereg instytucji. Nasza Kancelaria doradza jak w skuteczny sposób rozporządzić majątkiem na wypadek śmierci, jak również reprezentuje spadkobierców w dochodzeniu przez nich swoich praw przed sądem.

Udzielamy wyczerpujących odpowiedzi na każde pytanie

Podczas spraw spadkowych pojawiają się pytania:

Jak skutecznie sporządzić testament?

Czym jest zachowek?

Kiedy przysługuje?

W jakiej wysokości?

Od kogo?

Jak uniknąć dziedziczenia długów?

Czy dzieci dziedziczą długi?

Czy mogę zostać wydziedziczony?

Jak podważyć testament?

W naszej Kancelarii udzielimy wyczerpujących odpowiedzi na te pytania.

Bardzo często po stwierdzeniu nabycia spadku przez sąd konieczne jest przeprowadzenie postępowania w przedmiocie działu spadku. Nierzadko jest to powód do konfliktów pomiędzy spadkobiercami. Kancelaria służy doświadczeniem podczas rozmów i negocjacji pomiędzy spadkobiercami.

Prawo spadkowe Kraków – w czym możemy pomóc?

Z uwagi na złożoną i delikatną problematykę, jakiej dotyka prawo spadkowe, warto sięgnąć po pomoc profesjonalnej kancelarii radcowskiej. W ramach udzielanego wsparcia pomagamy swoim klientom dochodzić własnych praw w postępowaniach sądowych, a także w mediacjach między członkami rodziny oraz spadkobiercami. Prowadzimy sprawy o stwierdzenie nabycia spadku, a także reprezentujemy spadkobierców w postępowaniach o dział spadku oraz o zachowek. Jeśli poszukują Państwo radcy prawnego , którego specjalizacją jest właśnie prawo spadkowe Kraków stanowi miasto, na którego terenie oferujemy swoje kompleksowe usługi i porady.

Naszą specjalnością jest również pomoc w sprawach związanych z uznaniem spadkobiercy za niegodnego, a także wydziedziczeniem. Osobom, którym przysługuje prawo do zachowku, pomagamy natomiast określić wartość należnej im części spadku w zależności od ich indywidualnej sytuacji prawnej.

Udzielamy kompleksowego wsparcia oraz pomocy prawnej w takich obszarach, jak:

– stwierdzenie nabycia spadku,

– sporządzanie testamentów,

– sprawy o podział   spadku, dział spadku,

– zmiana postanowienia stwierdzającego nabycie spadku,

– ustalanie lub podważanie ważności testamentu,

– uznanie za niegodnego dziedziczenia,

– odrzucenie lub przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza,

– umowy spadkowe, pozostawione przez zmarłego długi spadkowe.

Czytaj więcej

Prawnik sprawy spadkowe Kraków – dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy?

Istnieje wiele powodów, dla których w trakcie trwania sprawy spadkowej, a także podczas przygotowań do takiego postępowania, warto zapewnić sobie pomoc renomowanej kancelarii prawnej. Doświadczony   radca prawny to gwarancja obiektywnego spojrzenia na sprawę, bez emocjonalnego zaangażowania. Jego priorytetem jest zabezpieczenie interesów Klienta, co w połączeniu z drobiazgową znajomością przepisów prawa spadkowego, pozwala skutecznie dochodzić spadkobiercy swoich praw. Jeżeli potrzebny Państwu doświadczony prawnik Kraków to odpowiednie miejsce, by skorzystać z naszych usług. Zalety współpracy z naszą kancelarią to: wieloletnie doświadczenie, bogaty dorobek prowadzonych spraw spadkowych oraz spraw o zachowek, jak również profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego postępowania.

W ramach świadczonych usług zajmujemy się nie tylko reprezentacją naszych klientów w postępowaniach przed sądami różnych instancji, ale również we wszystkich czynnościach wynikających z obowiązujących przepisów. Wsparcie prawnika od prawa spadkowego w Krakowie obejmuje bardzo wiele działań. Zapewniamy pomoc w przygotowywaniu odpowiednich pism i wniosków oraz sporządzamy w imieniu spadkobierców umowy i wezwania do ugody. Oprócz tego, na podstawie udzielonego naszej Kancelarii pełnomocnictwa, jesteśmy w stanie kompleksowo poprowadzić wszystkie czynności dotyczące spadku, reprezentując Państwa w kontaktach z sądami, organami administracyjnymi, osobami fizycznymi oraz prawnymi.

Prawnik prawo spadkowe Kraków – pomoc w sprawach o dział spadku

W ramach współpracy z naszą kancelarią możliwe jest również uzyskanie profesjonalnej pomocy prawnej w postępowaniach prowadzonych po zakończeniu sprawy o stwierdzenie nabycia spadku. Mowa tutaj przede wszystkim o , który nierzadko jest przedmiotem silnych emocji oraz sporów między spadkobiercami. Zapewniamy skuteczną z punktu widzenia interesów klienta reprezentację, pomagając wyegzekwować należną prawnie część majątku po zmarłym. Wykorzystując doświadczenie i profesjonalizm, które powinien mieć na względzie każdy prawnik, prawo spadkowe w Krakowie uczyniliśmy naszą domeną, zapewniając kompleksowe wsparcie reprezentowanym przez siebie klientom.

Wysoka jakość usług świadczonych przez prawnika spraw spadkowych z Krakowa może okazać się dla Państwa kluczem do satysfakcjonującego orzeczenia w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku lub działu spadku . To również szansa na obronę swoich interesów w relacjach z pozostałymi spadkobiercami. Proponujemy pomoc prawną, włączając się do sprawy na dowolnym etapie postępowania. W zależności od tego, czy udział w majątku zmarłego należy się Państwu z mocy ustawy, czy testamentu, pomożemy wypracować optymalną strategię procesową, dającą gwarancję pozytywnego zakończenia sprawy spadkowej.