Porady prawne

Kancelaria radców prawnych

Prawo cywilne i sprawy administracyjne są dla wielu z nas niezwykle skomplikowanymi tematami. Adwokaci i radcy prawni muszą pomyślnie przejść przez lata nauki, a potem praktyki, by spełniać z powodzeniem swoje funkcje. Ich ekspertyza jest dla nas bezcenna i często pomaga uniknąć poważnych kłopotów.

Warto walczyć o rzeczy dla nas cenne. Może zostaliśmy nieuczciwie potraktowani przez naszego pracodawcę? Współmałżonek dąży do rozwodu i przejęcia środków, które uważamy za nasze? Być może to inna sprawa mająca dla nas znaczenie. Musimy wtedy pamiętać, że nie jesteśmy bezbronni. Kancelaria radców prawnych w Krakowie Radcy Prawnego Mariusza Borucha poprowadzi nas przez trudne dla nas chwile.

Z usług jakiej kancelarii prawnej powinniśmy skorzystać?

Wybór właściwej kancelarii prawnej jest zagadnieniem wielowątkowym. Możemy skorzystać z usług fachowców specjalizujących się w różnych dziedzinach. Jedni będą specjalistami od prawa rodzinnego, inni będą zajmować się sprawami z zakresu prawa spadkowego. Jeszcze inni zajmują się zagadnieniami biznesu czy prawa budowlanego. Najlepiej więc będzie, jeżeli znajdziemy specjalistę w dziedzinie, która dotyczy naszej sprawy. Dobry radca prawny udzieli nam pomocy lub porady i skieruje nas na właściwą ścieżkę dalszych kroków.

Adwokaci i radcy prawni, na których możemy polegać?

Prawo bywa niezwykle zawiłe. Nawet jego interpretacja przez osoby na co dzień zajmującymi się nim bywa różna. Tylko konsultacja z ekspertem pomoże nam podjąć właściwe kroki. Jeżeli chcemy, to specjalista prawnik przeprowadzi nas przez wszystkie etapy całej sprawy, w którą jesteśmy zaangażowani. Wiedza przez niego przekazana może nam uzmysłowić, jak sprawy mogą się potoczyć w rzeczywistości.

Adwokat czy radca prawny z doświadczeniem będzie nam bardzo pomocny i pomoże nam w zajęciu się takimi sprawami jak:

– spadki
– alimenty
– separacja
– władza rodzicielska
– rozwody
– prawo rodzinne
– porady prawne
– rozwój (konsultacje np. dla firm)

Czy adwokat lub radca prawny będzie potrzebny w każdej sprawie?

Niekiedy może okazać się, że poradzimy sobie sami. Zwykle jest tak w przypadku spraw, które można rozwiązać w sposób ugodowy czy też, przykładowo w sprawach o rozwód, gdy nie orzeka się winy którejś ze stron. W innych przypadkach, gdzie na szali są na przykład nasze pieniądze, lub dobre imię warto skonsultować się z radcą prawnym lub adwokatem. Ich porada prawna i ekspertyza w trakcie sprawy sądowej może zmniejszyć szkody, obronić nasze dobra i w dużym stopniu nam pomóc. W końcu konsekwencje danego rozstrzygnięcia sądu mogą być dla nas odczuwalne przez kolejne lata.