Kancelaria prawo gospodarcze Kraków – Mariusz Boruch

Kancelaria prawo gospodarcze Kraków. O czym należy pamiętać podpisując kontrakt handlowy?

Zawarcie właściwie jakiegokolwiek kontraktu handlowego oznacza spore ryzyko – zwłaszcza w przypadku, gdy jego wartość opiewa na duże sumy. Dlatego warto odpowiednio zabezpieczyć swoje interesy, zwracając uwagę właściwie na każdy szczegół podpisywanej umowy. Tym bardziej, że niejednokrotnie – z prawniczego punktu widzenia – decydujące znaczenie mają z pozoru nieistotne kwestie, na które często nie zwraca się należytej uwagi. Zwłaszcza, gdy czytający umowę nie jest prawnikiem. O czym więc należy pamiętać bez względu na okoliczności?

Dokładne sprawdzenie czego dotyczy umowa

Przygotowując umowę czy też analizując jej treść, zawsze należy dobrze poznać przepisy prawa odnoszące się do danego stosunku prawnego. Tu jednak trzeba pamiętać o dwóch kwestiach. Z jednej strony normy prawne dają kontrahentom stosunkowo dużą swobodę w ustalaniu zasad wzajemnych relacji, z drugiej jednak strony istnieje cały szereg różnego rodzaju regulacji ograniczających tę swobodę. W związku z tym dobra kancelaria zajmująca się prawem gospodarczym koniecznie musi mieć prawdziwych specjalistów znających się na tych ograniczeniach. Kraków i nasza kancelaria jest odpowiednim miejscem na poszukiwanie prawników posiadających właściwe kompetencje w omawianej tu dziedzinie.

Czytaj więcej

Uważne czytanie kontraktu

Po ustaleniu jakie regulacje prawne odnoszą się do danego typu kontraktu, zawsze należy dołożyć należytą staranność przy jego redakcji. Nie ma co ukrywać – w umowie liczy się najmniejszy szczegół. Nie raz postawienie przecinka w niewłaściwym miejscu czy użycie na pozór prawidłowego sformułowania może zupełnie zmienić sens umowy, nadając jej znaczenie odmienne od tego, co ustalały strony. Dlatego tak ważne jest zadbanie właściwie o każdy element, nawet na pierwszy rzut oka nieistotny. Z tego względu – zwłaszcza przy rozbudowanych umowach – niezbędna może okazać się pomoc prawnika specjalizującego się w prawie gospodarczym, a zwłaszcza w redakcji i opiniowaniu kontraktów.

Kancelaria prawo gospodarcze Kraków – warto postawić na specjalistów od kontraktów handlowych

Kraków to miasto, w którym nie jedna kancelaria oferuje pomoc z zakresu prawa gospodarczego. Najważniejsze jednak przy wyborze prawników zajmujących się przygotowywaniem oraz opiniowaniem umów handlowych, jest poszukiwanie specjalistów ze sporym doświadczeniem i pogłębioną wiedzą prawniczą. Bez tych cech trudno świadczyć w omawianym tu zakresie usługi prawne na najwyższym poziomie, co z kolei zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo popełnienia błędu, który może słono kosztować klienta. Zapraszamy więc do naszej kancelarii. Tutaj pracują pasjonaci prawa, z dużym doświadczeniem, empatią i – co najważniejsze – z ogromną wiedzą.